SR16 Rifle AT-AR02 [Arcturus]

Kód: AT-AR02-RF Produktové číslo: 812332023141
Airsoftová elektrická zbraň, replika SR-16, úsťová rychlost až 470 FPS, váha 3000 g, délka 88-97 cm, 2x zásobník na 350 a 130/30 BB

1 hodnocení
Výrobce: ARCTURUS
Záruka: 24 měsíců
Dostupnost: Vyprodáno
Cena: 5990 Kč
SR16 Rifle AT-AR02 [Arcturus]
Airsoftová elektrická zbraň (AEG) MOS-Arcturus AR02 Rifle 18" Full Metal je replika moderní zbraně SR-16 18". Kvalita zpracování, je na profesionální úrovni, díky tomu, že firma MOS která tuto zbraň vyrábí, vyrábí díly pro ostré zbraně. Její kvalitu nelze popsat, ani zaznamenat na fotografiích, ale pocítíte ji, až si ji poprvé vezmete do ruky.
 
Pažba a pažbička byly vyrobeny z vysoce odolného polymeru. Ostatní díly jsou zhotoveny z kovu na precizních CNC strojích, většina dílů dokonce z oceli. Ke zbrani dostanete rovnou dva ocelové zásobníky typu Hi-Cap a Mid/Real-Cap. Točný zásobník Hi-Cap s kapacitou 350 kuliček je vybaven systémem Quick-Reload, který se natahuje pomocí speciálního lanka uvnitř zásobníku. U tlačného zásobníku lze přepnout kapacitu ze 130 na 30 kuliček, což ocení každý airsoftový profesionál. Zbraň je díky oboustrnnému přepínači, záchytu zásobníku a záchytu závěru přizpůsobená i pro leváky.
Ergonomicky tvarovaná pažbička se zdrsněným povrchem má možnost výměny zadní i přední části pro docílení pevného a pohodlného úchopu zbraně. Výsuvná šesti polohovatelná MOE pažba s protiskluzovou gumovou patku umožňuje ideální nastavení délky . Na pažbě naleznete z obou stran upevňující body pro nosný popruh pomocí systému QD. Kovové 15" předpažbí je vybeaveno systémem M-LOK a bodem pro uchycení QD poutka. Horní část má po celé své délce RIS lištu 22mm, na níž lze uchytit ocelová sklopná mířidla (která naleznete v balení), kolimátor nebo optiku. Reálnému vzhledu také napomáhá funkční systém Bolt Catch, který při natažení závěru, zachytne závěr v zadní poloze a po stisknutí Bolt Catche se vrátí zpět. Po odšroubování tlumiče zvuku naleznete závit 14mm levotočivý, na který lze namontovat tlumič zvuku, nebo tlumič plamene taktéž se závitem 14mm levotočivým.
 

Vnitřní mechanismus

Vnitřní mechanismus postavený na kovovém Gearboxu v.2 s rychlou výměnou pružiny je dalším výrazným plusem této skvělé zbraně.
Uvnitř gearboxu se nachází sestava tří kvalitních ocelových ozubených kol. Pístové i středové kolo jsou osazeny ocelovými 8mm kluznými ložisky aby byla schopny zvládat i vysoké zatížení. Na motorovém kole jsou použita 8mm kuličková ložiska, aby se mohlo toto kolo volně točit i při vysokých rychlostech.
Není divu, že vylepšení dostala také elektroinstalace a to nahrazením zastaralého spoušťového mechanismu za mikrospínač, u kterého se neopalují kontakty a má rychlejší reakci na spoušť, samozřejmě napojeného na nízko odporovou kabeláž. Dalšími vnitřními díly jsou ocelový trn pružiny s ložiskem s možností rychlé výměny pružiny, protitlaká hlava pístu s ložiskem, kovový válec, motorek se zvětšeným točivým momentem a polymerový píst se všemi ocelovými zuby.
Díky vložené pružině M130, dosahuje zbraň nadprůměrné úsťové rychlost až 470 FPS (143m/s).
 
Takto vysoké úsťové rychlosti bylo docíleno výměnou pružiny naším technikem za M130 a také díky dotěsněné hop-up komoře stylu ProWin, která ve spolupráci s přesnou ocelovou hlavní o průměru 6,01mm a délce 430mm zajišťuje maximální využití výkonu což zvyšuje přesnost a dostřel.
 

Výhody zbraně

Výhodou této zbraně je špičkové jak venkovní tak vnitřní zpracování, odolnost, nadprůměrná úsťová rychlost, maximální přesnost, možnost rychlé výměny pružiny, vhodné i pro leváky ...
 

Obsah balení

  • zbraň
  • 2x zásobník
  • 2x modyfikování pažbičky
  • sklopná mířidla
  • krytka pažby
Specifikace
Váha 4.17 kg
Úsťová rychlost (FPS) Jedná se o námi naměřenou úsťovou rychlost v jednotkách FPS - feet per second (stopa za sekundu) za použití střeliva 0,20g. Tolerance měření +/- 5% 450-470
Úsťová rychlost (m/s) Jedná se o vypočítanou horní hranici úsťovoé rychlosti v metrech za sekundu (m/s) za použití střeliva 0,20g. 143
Energie projektilu (J) Jedná se o vypočítanou horní hranici kinetické energie (J) 2,06
Teoretický dostřel (m) Je potřeba počítat s tím, že dostřel je závislý na mnoha aspektech (nastavení systému hop-up, použitých kuličkách, povětrnostních podmínkách, sklonu výstřelu, ...) 65
Vhodná váha střeliva 0,28g
Režim střelby Jednotlivě i dávkou
Váha zbraně (g) Jedná se o orientační váhu samotné zbraně se zásobníkem. 3000
Délka (mm) 880-970
Délka vnitřní hlavně (mm) 430 mm
Průměr vnitřní hlavně (mm) 6.01 mm
Materiál Hliník, ocel, polymer
Materiál těla Hliník
Materiál předpažbí Hliník
Materiál zásobníku Ocel
Typ zásobníku Hi-cap (točný) + Mid/Real-cap (tlačný)
Kapacita zásobníku 350 a 130/30
Hop-up Ano ABS regulovatelný
Gearbox Kovový v.2
Ozubená kola Ocelová 18:1
Ložiska Ocelová kuličková/kluzná 8mm
Akumulátor v balení Ne
Umístění akumulátoru V trnu pažby
Konektor Malý Tamiya
Nabíječka v balení Ne
Věkové omezení Zboží je prodejné pouze osobám starším osmnácti (18) let způsobilým k právním úkonům. 18 let
Dostupnostní hlídací pes

Rádi vás budeme informovat o naskladnění produktu.

captchaZobrazit jiný kód
Hodnocení
Jakub hodnotil: Čas: 21:53 Datum: 13.12.2019
Zbraň působí velmi robustním dojmem. V první řadě jsem se bál, že hlaveň, která není nijak připevněná k předpažbí, se bude kývat, ale řešení připevnění na tělo je geniálně vyřešeno.

+ Co se týče střelby vše funguje jak má, naměřená úsťovka 135m/s s 0.2g není vůbec špatná, kuličky se v hlavni nezasekávají, hop-up je robustní a krásně drží. Zbraň je přesná, to díky 6.01 ocelové hlavni. Tělo zbraně je krásně vyvážené má větší váhu, což vnímám jako výhodu. Zásobníky drží pevně a podávají bez problému. I přes to, že rozborka zbraně je lehká, tak tělo drží dost pevně a nikde se nic nekýve.

+ Super je řešení rychlé výměny pružiny. Stačí odmontovat pažbu (odšroubovat) a hurá vyměnit pružinu, žádné rozebírání na mechabox. Navíc k výměně pružiny nejsou potřeba téměř žádné nástroje, stačí plochý šroubovák (v mém případě i nůž udělá své).

- Jako drobnou nevýhodu vnímám prostor k uložení baterií, není velký, moje LiPo 11.1V 3-článková se vejde do pažby jen tak tak, mám obavu, že když zatlačím na baterku, bude hrozit její poškození. Tento problém lze lehce vyřešit přikoupením pažby, která dovolí více prostoru pro baterii, případně zakoupením menší baterie.

- Další nevýhodou je chybějící MOS-FET, zbraň má sice nízkoodporovou kabeláž a mikrospínač na spoušti, tudíž se nebojím použít Li-Po.

Tato nová řada od Arcturus je velmi nadějným produktem. Ve zkratce, stačí koupit zbraň, baterky a hurá do bitvy, nejsou potřeba žádné úpravy! (možná na některé hry budemte muset zbraň down-gradovat pružinu, jelikož může dostahovat limitu)